no comments

Çin 2017 büyüme hedeflerini tutturacak mı?

Çin 2017 büyüme hedeflerini tutturacak mı?

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu başkanı He Lifeng’un yaptığı açıklamaya göre, Çin tüm olumsuz dış etmenlere rağmen 2017 beklentilerini karşılayabilir.

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu başkanı He Lifeng, yükselen korumacı politikalar, büyük ekonomilerdeki daralma ve de son aylarda ortaya çıkan jeopolitik sıkıntılara rağmen Çin’in hedeflerini karşılayabileceğini söyledi. Çin 2017 büyüme hedeflerini tutturacak mı?

2017 yılının ilk yarısında 6.9 oranından fazla büyümeyi başaran Çin ekonomisi, ikinci yarıda da ekonomik büyüme, istihdam, enflasyon, mali gelir ve ticarette hedeflerine ulaşmaya çok yakın. Çin 2017 büyüme hedeflerini tutturacak mı?

Çin, ülkedeki “kaotik” finansal piyasa risklerini önlemek için finansal koordinasyonu hızlandıracak ve geçen yıl fiyatların yükseldiği emlak piyasasını yeniden istikrara kavuşturmaya çalışacak.

İnsan kaynakları bakanlığından alınan verilere dayanarak, bu yılın ilk yarısında sosyal güvenlik fon gelirleri yıllık bazda yüzde 28,8 artarak 3,14 trilyon yuan’a (476 milyar dolar), harcamaların ise yüzde 23,8 artışla 2,47 trilyon yuan’a çıktı.

Çin 2017 büyüme hedeflerini tutturacak mı?